FIUK-seksjonen

 Seksjon for forsking, innovasjon, utdanning, kompetanseutvikling og føretaket sine fagbibliotet.  Vi gir råd og rettleiing i samband med gjennomføring av prosjekt.


Les meir om våre tenester

FIUK-seksjonen


• Protokoll og vedlegg vil bli registrert med saksnummer i ePhorte
• Tilråding fra personvernombud/NSD og eventuelt konsesjon fra Datatilsynet, søkt via personvernombud/NSD ved behov, vil gi det formelle grunnlaget for bruk av personopplysninger. Inkludering av personar og innsamling av opplysninger kan ikke gjøres før nødvendig formelt grunnlag er gitt.
• Bruk av biologisk materiale og opprettelse av biobank forutsettes å være godkjent av klinikksjef/avdelingssjef før oppstart. Ved opprettelse av forskningsbiobank lokalt skal Klinisk forskningspost og Biobank1 kontaktes https://helse-mr.no/fag-og-forsking/forsking/klinisk-forskingspost-og-biobank1
• Dersom prosjektgruppen benytter medarbeidere som ikke er ansatt i virksomhet som har ansvar for helseopplysninger (herunder HMR), må det inngås en avtale med ikke-ansatt dersom det skal gis elektronisk tilgang til virksomhetens nettverk og systemer som inneholder person- og helseopplysninger. (lenke til skjema).


Forsking

Berit Kvalsvik Teige, Ph.d., forskingssjef, seksjonsleiar 
Berit Kvalsvik Teige, Dr. Phil.
Forskingssjef, seksjonsleiar
Ålesund
forsking@helse-mr.no
70 10 68 87 - 90 09 97 73

IMG_1163_guro berge_web.jpg

Guro Berge
Forskingsrådgjevar, 50 % stilling 
Molde
guro.berge@helse-mr.no
90513195

IMG_0456_Marit Kvangarsnes_170 x 237_til web.jpg
Marit Kvangarsnes
Professor, ph.d, forskingsrådgjevar 20% stilling.
Ålesund/Volda
marit.kvangarsnes@helse-mr.no
 99 40 06 95
Siri Ytrehus.jpg
Siri Ytrehus
Professor, ph.d, forskingsrådgjevar 20% stilling
siri.ytrehus@helse-mr.no
48 25 45 22 
Katarina Mølsæter, spesialrådgivar 
Katarina Mølsæter
CV og ansvarsområder
Spesialrådgjevar
Ålesund
katarina.molseter@helse-mr.no
93 67 92 32 - 70 10 68 27
 
IMG_1169_Therese Istad_web.jpg
Therese M. Istad
Rådgjevar
Ålesund
therese.istad@helse-mr.no
98 86 59 79
Therese Stern, prosjektmedarbeidar 
Therese Stern
Rådgjevar
Ålesund
therese.stern@helse-mr.no
98 88 22 56
Odd Jarle Veddeng, seniorrådgjevar 
Odd Jarle Veddeng
seniorrådgjevar
Ålesund
Odd.Jarle.Veddeng@helse-mr.no
48237885

Innovasjon

Christer Jensen.jpg
Christer A. Jensen
Rådgjevar Innovasjon
Ålesund
Christer.Jensen@helse-mr.no
99 45 94 87

Statistikk

IMG_2471_Tor Åge Myklebust_til web.jpg
Tor Åge Myklebust
Statistikar og forskingsrådgjevar
Volda
tor.age.myklebust@helse-mr.no
97 56 60 65

Utdanning

Marit Kjersem 
Marit Kjersem (20 % stilling i FoU)
Fagrådgjevar
Ålesund
marit.kjersem@helse-mr.no
70 10 68 66

Kompetanseutvikling

Bodil Haugen Våge, undervisingsleiar 
Bodil Haugen Våge
Undervisningsleiar
Ålesund
bodil.marit.haugen.vage@helse-mr.no
70 10 64 08


Fagbiblioteket

IMG_0501_Trond Are_til web.jpg
Trond-Are Johnsen
Bibliotekar
Molde
trond.are.johnsen@helse-mr.no 
71 12 10 41 - 94 84 14 15 
Eva Margrethe Nygård Lundanes, bibliotekar 
Eva Margrethe Nygård Lundanes
Bibliotekar
Ålesund
eva.margrethe.n.lundanes@helse-mr.no
70 10 68 58
Lynne Harnes, sekretær 
Lynne Harnes
Sekretær (50%)
Ålesund
lynne.harnes@helse-mr.no  
70 10 68 43
 
Trine Sandblost_175 x 207.jpg
Trine Sandblost
Sekretær (90%)
Kristiansund
trine.sandblost@helse-mr.no  
71 12 10 60

 

Anna brukarstøtte

      Klinisk forskingspost HMR   
Biobank1


Kontakt

Oppmøtestad
Administrasjonsbygget, Åsehaugen 1. Første veg til høgre etter lyskrysset på Borgundvegen.
E-post
Ålesund sjukehus
Besøksadresse
Åsehaugen 5(Google maps)
Telefon
70 10 50 00
Medisinsk nødtelefon 1 1 3
Fann du det du leita etter?
Tilbakemeldinga vil ikkje bli svart på. Ikkje send personleg informasjon, for eksempel epost, telefonnummer eller personnummer.