FoU-seksjonen

Sidene er under utvikling. Seksjon for forsking, innovasjon, utdanning, kompetanseutvikling og føretaket sine fagbibliotek


Les meir om FoU-seksjonen

FoU-seksjonen

Forsking

Berit Kvalsvik Teige, Ph.d., forskingssjef, seksjonsleiar 
Berit Kvalsvik Teige, Dr. Phil.
Forskingssjef, seksjonsleiar
Ålesund
forsking@helse-mr.no
70 10 68 87 - 90 09 97 73

IMG_1163_guro berge_web.jpg

Guro Berge
Forskingsrådgjevar, 50 % stilling 
Molde
guro.berge@helse-mr.no
90513195

IMG_0456_Marit Kvangarsnes_170 x 237_til web.jpg
Marit Kvangarsnes
Professor, ph.d, forskingsrådgjevar 20% stilling.
Ålesund/Volda
marit.kvangarsnes@helse-mr.no
 99 40 06 95
Siri Ytrehus.jpg
Siri Ytrehus
Professor, ph.d, forskingsrådgjevar 20% stilling
siri.ytrehus@helse-mr.no
48 25 45 22 
Katarina Mølsæter, spesialrådgivar 
Katarina Mølsæter
CV og ansvarsområder
Spesialrådgjevar
Ålesund
katarina.molseter@helse-mr.no
93 67 92 32 - 70 10 68 69 
 
IMG_1169_Therese Istad_web.jpg
Therese M. Istad
Rådgjevar
Ålesund
therese.marianne.istad@helse-mr.no
98 86 59 79
Therese Stern, prosjektmedarbeidar (des 2016) 
Therese Stern
Rådgjevar
Ålesund
therese.stern@helse-mr.no
98 88 22 56
 

Innovasjon

Christer Jensen.jpg
Christer A. Jensen
Rådgjevar Innovasjon
Ålesund
Christer.Jensen@helse-mr.no
99 45 94 87

Utdanning

 
Marit Kjersem (20 % stilling i FoU)
Fagrådgjevar
Ålesund
marit.kjersem@helse-mr.no
70 10 68 66

Kompetanseutvikling

Bodil Haugen Våge, undervisingsleiar 
Bodil Haugen Våge
Undervisningsleiar
Ålesund
bodil.marit.haugen.vage@helse-mr.no
70 10 64 08 

Fagbiblioteket

IMG_0501_Trond Are_til web.jpg
Trond-Are Johnsen
Bibliotekar
Molde
trond.are.johnsen@helse-mr.no 
71 12 10 41 - 48 27 38 54
Eva Margrethe Nygård Lundanes, bibliotekar 
Eva Margrethe Nygård Lundanes
Bibliotekar
Ålesund
eva.margrethe.n.lundanes@helse-mr.no
70 10 50 89
Lynne Harnes, sekretær 
Lynne Harnes
Sekretær (50%)
Ålesund
lynne.harnes@helse-mr.no  
70 10 50 90
 
Trine Sandblost_175 x 207.jpg
Trine Sandblost
Sekretær (90%)
Kristiansund
trine.sandblost@helse-mr.no  
71 12 10 60

 

Anna brukarstøtte

Forskingsposten
  
Biobank1


Kontakt

Oppmøtestad
Administrasjonsbygget, Åsehaugen 1. Første veg til høgre etter lyskrysset på Borgundvegen.
E-post

Ålesund sjukehus

Besøksadresse
Åsehaugen 5(Google maps)
Telefon
70 10 50 00
Medisinsk nødtelefon 1 1 3