Prehospitale tenester

Avdeling for prehospitale tenester har ansvar for bilar og båtar i ambulansetenesta i Møre og Romsdal. Ved behov for akutt medisinsk hjelp - ring 113!

Les meir om Prehospitale tenester

Prehospitale tenester

Bil- og båtambulansar frå 33 stasjonar betener innbyggjarane i det  vidstrakte  Møre og Romsdal, med fjord og fjell, frå hav til innland. Vi har døgnvakt ved alle stasjonane.

 Ambulansebilar med døgnberedskap er 41, i tillegg kjem 1 ambulansebil i drift deler av døgnet samt at klinikken har 13 reservebilar. Det er også 5 ambulansebåtar med døgnberedskap. Totalt disponerer klinikken 64 ambulansar.

 

I 2015 utførte tenesten 35 840 ambulanseoppdrag og kjørte 2 321 740 km.

 

Klinikken har mellom 350 og 400 ansatte til einkvar tid i turnus. Tenesta har også 24 lærlingar.

 

Klinikkledelsen består av :

Klinikksjef: Lars Erik Sjømæling, tlf. 72 82 16 00 /905 00 113,  e-post: Lars.Erik.Sjomeling@helse-mr.no

Avdelingssjef Nordmøre og Romsdal: Knut Erik Skogheim tlf. 72 82 17 00/ 951 90 921, e-post: Knut.Erik.Skogheim@helse-mr.no

Avdelingssjef Sunnmøre: Geir Grimstad, tlf. 72 82 16 20/901 48989, e-post: Geir.Grimstad@helse-mr.no

Fagrådgiver: Tore Paulsen, tlf. 900 85 217, e-post: Tore.Paulsen@helse-mr.no

Økonomirådgiver: Magne Johan Aarsnes, tlf. 72 82 16 04, e-post: Magne.Johan.Aarsnes@helse-mr.no

Administrasjonskonsulent: Lena R. Furnes, tlf. 72 82 16 10, e-post: Lena.Raknes.Furnes@helse-mr.no

 

Kontakt

Telefon
72821610
måndag - fredag 08:00-14:00

Artiklar

Fann du det du leita etter?
Tilbakemeldinga vil ikkje bli svart på. Ikkje send personleg informasjon, for eksempel epost, telefonnummer eller personnummer.