HELSENORGE

Lokalt samarbeidsutval Ålesund

Formålet til lokale samarbeidsutval er å vere eit forum for forbetringsarbeid og samarbeid mellom sjukehus og kommunane i opptaksområdet. Lokale samarbeidsutval skal i hovudsak behandle saker som gjeld det enkelte opptaksområde for sjukehus og som ikkje har konsekvensar for samarbeid i andre deler av fylket. 

Lokale samarbeidsutval rapporterer til strategisk samarbeidsutval.

Mandat

  1. Kartlegge, initiere, følgje opp og implementere forbetringar på operativt nivå med mål om gode samhandlingsløysingar og standardiserte pasientforløp.

  2. Prioriteringa skal blant anna bygge på registrerte samhandlingsavvik og input frå årleg samarbeidsmøte mellom sjukehuset og kommunane.

  3. Forankre og bidra i implementering av vedtatte handlingsplanar og retningslinjer frå blant anna Faglige samarbeidsutval.

  4. Skal i samarbeid med Lærings- og meistringssenteret, pasientorganisasjonar, frisklivssentralar og eventuelt andre relevante i kommunar og sjukehus, bidra til utvikling og bruk av lærings- og meistringstiltak for å førebygge og utsette behovet for helsetenester.

Medlemar

Giske kommune 

Lene Bjørlo Overå, kommunalsjef
Lene.Bjorlo.Overa@giske​.kommune.no​

Fjord kommune

Jan Ove Gravdal, kommunalsjef
jan.ove.gravdal@fjord.kommune.no

Stranda kommune
Jane Solheimsnes, kommunalsjef
65jansol@stranda.kommune.no​

Sula kommune

Astrid Engetrøen, rådgivar
astrid.engetroen@sula.kommune.no

Sykkylven kommune
Ragnhild Hanken Skjong, kommunalsjef
ragnhild.skjong@sykkylven.kommune.no​

Ålesund kommune 

Synnøve Vasstrand Synnes, kommunalsjef (leiar LSU Ålesund)
synnove.vasstrand.synnes@alesund.kommune.no

Vestnes kommune
Monica Beinset, kommunalsjef
monica.beinset@vestnes.kommune.no

Klinikk Ålesund sjukehus

Siri Talseth Frilund, avdelingssjef medisin (nestleiar LSU Ålesund) 
siri.beate.talseth-frilund@helse-mr.no

Klinikk Ålesund sjukehus
Inge Ødven (vararepresentant frå LSU Ålesund til strategisk samarbeidsutval)
Fag/ledernivå HMR
Inge.Odven@helse-mr.no

Klinikk for kreftbehandling og rehabilitering

Hanne Elde, seksjonsleiar fysikalsk medisin 
hanne.sveistrup.elde@helse-mr.no

Klinikk for psykisk helse og rus

Kari Marie Remø Nesseth, avdelingssjef TSB
kari.marie.remo.nesseth@helse-mr.no

Inger Ann Berge, seksjonsleiar BUP
inger.ann.berge@helse-mr.no

Fastlege/praksiskonsulent

Sindre Klokk, fastlege​ Ålesund kommune
Sindre.klokk@gmail.com

Brukarrepresentant kommune

Øyvind Andre Hanken, Norsk forening for slagrammede
o-hank@online.no

Brukarrepresentant Helse Møre og Romsdal (HMR)

Inger Nossen Sandvik
ingnos@hotmail.com

Brukarrepresentant HMR, vara

Asle John Giske, Funksjonshemmedes Fellesorganisasjon (FFO)
giskeasle@gmail.com

Sekretariat - representant regionråd

Bodil Marit Haugen Våge, rådgivar Ålesund kommune
Bodil.Marit.Haugen.Vage@alesund.kommune.no​​

Sekretariat - representant HMR

Espen Ervik, rådgivar samhandlingsseksjonen
espen.ervik@helse-mr.no

Møteplan

​Kommande møte: 29. april 2022

Vidare møteplan:
09.09.22
18.11.22

Referat frå møte

Referat 04.02.22 (pdf)

Referat 26.11.21 (pdf)

Referat 17.09.21 (pdf)

Eldre referat frå Lokalt samhandlingsutvalg:
17.februar 2021

14.oktober 2020

23.oktober 2019

10.april 2019 

24.oktober 2018

25. april 2018

Kontaktinfo

Leiar:
Synnøve Vasstrand Synnes, kommunalsjef, Ålesund kommune
synnove.vasstrand.synnes@alesund.kommune.no ​

Nestleiar:

Siri Talseth Frilund, avdelingssjef medisin, Klinikk Ålesund
siri.beate.talseth-frilund@helse-mr.no

For førespurnad til Lokalt samarbeidsutval Ålesund ta kontakt med sekretariat ved:

Bodil Marit Haugen Våge, rådgivar Ålesund kommune, Helseressurs Nordre Sunnmøre
Bodil.Marit.Haugen.Vage@alesund.kommune.no​​​

Espen Ervik, rådgivar samhandlingsseksjonen, Helse Møre og Romsdal
espen.ervik@helse-mr.no

Fann du det du leita etter?